leidimas_dirbti_lietuvoje_1

Leidimas dirbti Lietuvoje

Leidimas dirbti. Viskas, ką reikia žinoti apie užsieniečių įdarbinimo procesus Lietuvoje

Piliečiai iš trečiųjų šalių, norintys legaliai dirbti Lietuvoje, kartais susiduria su nemažai sunkumų, tvarkydami įvairią dokumentaciją. Verslininkai iš Lietuvos, kurie nori savo įmonėse įdarbinti užsienietį taip pat susiduria su tokiais nesklandumais, o kartais net nežino, nuo ko reikia pradėti visos dokumentacijos tvarkymą.


Gera žinia ta, kad viskas, ką Jums reikia padaryti – tai kreiptis į įdarbinimo paslaugų centrą. Profesionalų komanda ne tik suras pačius tinkamiausius kandidatus Jūsų siūlomai darbo pozicijai, tačiau ir padės sutvarkyti visus dokumentus, kurių dėka užsieniečiai galės oficialiai gyventi Lietuvoje ir dirbti Jūsų darbovietėje.

Leidimas dirbti. Kokie galimi variantai?

Visų pirma, reikėtų apibrėžti, ar užsienietis dirbs laikinai, ar ilgesnį laikotarpį:

Jeigu ketinama dirbti ne daugiau, kaip metus, bus reikalinga nacionalinė viza bei leidimas dirbti Lietuvoje. Svarbu žinoti, jog, jei bus išduota Šengeno viza – su ja dirbti nebus galima. Gavus leidimą dirbti, reikėtų tvarkytis dokumentus dėl nacionalinės vizos D suteikimo.

Planuojantiems dirbti du ar tris metus, reikalingas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje.

Ilgesniam laikotarpiui reikalingas leidimas nuolat gyventi Lietuvoje. Leidimai gyventi trečiųjų šalių piliečiams nėra suteikiami taip lengvai. Būtina atitikti tam sąlygas.

Kuriais atvejais nėra reikalingas leidimas dirbti Lietuvoje?

Jei pilietis turi leidimą nuolatos gyventi Lietuvoje

Kai pilietis yra Lietuvos Respublikos asmenų šeimos narys (ir turi laikiną arba nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje). Šie leidimai gali būti suteikiami po santuokos

Jeigu piliečio profesija yra įtraukta į trūkstamų atitinkamos, aukštos kvalifikacijos profesijų sąrašą Lietuvoje.

Jeigu pilietis gaus didesnį nei vidutinį 3 mėnesių atlyginimą (šiuo metu ši suma siekia 2783,4 Eur);

Kai pilietis nori pakeisti laikiną leidimą gyventi ir yra išdirbęs Lietuvoje bent du metus, kaip aukštos kvalifikacijos darbuotojas;

Jei pilietis mūsų šalyje baigė studijas universitete ar mokslus profesinėje mokykloje, nori dirbti pagal įgytą specialybę ir turi tai patvirtinantį dokumentą (diplomą).

Leidimas dirbti suteikiamas, nutraukiamas ar pratęsiamas Užimtumo tarnyboje. Leidimas dirbti Lietuvoje turi būti išduodamas dar prieš darbuotojui atvykstant į mūsų šalį. Darbdaviui reikia įsitikinti, ar aukštos kvalifikacijos darbuotojas turi tai įrodančius dokumentus bei sukaupęs atitinkamą darbo patirtį. Nekvalifikuotam darbui leidimai neišduodami. Šiuos darbuotojus galima įdarbinti tik sezoniniam darbui pagal Užimtumo tarnybos sezoninių veiklų sąrašą.


Leidimas dirbti suteikia daug privalumų tiek darbdaviui, tiek darbuotojui. Siekiant gauti leidimą dirbti, nereikia deklaruoti gyvenamos vietos Lietuvoje ar laukti sprendimo dėl leidimo gyventi, todėl tai yra greičiausiai sutvarkomas dokumentas.

leidimas_dirbti_lietuvoje_2

Leidimas dirbti Lietuvoje. Ką dar svarbu žinoti?

  • Kai yra suteikiamas leidimas dirbti, nėra išduodamas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Legaliam darbui bei gyvenimui pakanka tik leidimo dirbti.
  • Leidimas dirbti paprastai išduodamas per 7 darbo dienas.
  • suteikiama ir nacionalinė D viza. Ji paprastai išduodama per 15 dienų.
leidimas_dirbti_lietuvoje_3

Keli faktai apie mūsų atliekamą veiklą

  • Mes kreipiamės į Užimtumo tarnybą ir pateikiame prašymą už Jus. Prieš prašymo įteikimą, nurodome, kad Jūs turite laisvą darbo vietą savo įmonėje. Laisvos darbo vietos nurodymas nereikalingas, jeigu norite įdarbinti praktikantą ar stažuotoją iš užsienio.
  • Prašymas gali būti nenagrinėjamas, jeigu Jūsų pasirinktas kandidatas jau turi leidimą dirbti, bet kitoje įmonėje.
  • Užimtumo tarnyba nagrinėja darbdavio veiklą, pavyzdžiui, ar įmonė nebankrutavo, ar dirba legaliai.

Kiekvienas dokumentacijos niuansas gali atrodyti išties painus. Kartais darbdaviai paprasčiausiai nepateikia visų reikiamų dokumentų, vėliau susiduria su įvairiais nesklandumais, todėl ilgėja pats asmens įdarbinimo procesas.


Mes suprantame, kad laikas Jums be galo brangus, todėl visus dokumentus sutvarkome už Jus. Jums tereikia išsirinkti tinkamiausią kandidatą į laisvą darbo vietą, o visu kitu pasirūpinsime mes!

Leidimas dirbti Lietuvoje – tai tik nedidelis formalumas, kuris padeda užsieniečiui įsidarbinti pas Jus oficialiai.